Jak znaleźć projektanta wnętrz?

Urządzanie własnego mieszkania czy domu nie jest prostym zadaniem. Bo jak sprawić by wnętrze było dobrze zagospodarowane, funkcjonalne, a do tego spełniało nasze estetyczne marzenia? Odpowiedź brzmi – znaleźć dobrego projektanta wnętrz! Taka osoba nie tylko wysłucha naszego zdania i pomysłów na urządzenie przestrzeni, ale również je udoskonali i sprawi, że końcowy efekt może przerosnąć nasze najśmielsze oczekiwania. A o to w tym właśnie chodzi, żebyśmy – u siebie czuli się najlepiej.

Kim jest projektant wnętrz?

Projektant wnętrz to osoba, która jest specjalistą w dziedzinie urządzania przestrzeni mieszkaniowej. Odpowiada między innymi za wygląd i spójność całego pomieszczenia (pomieszczeń) jego funkcjonalność, znajdujące się tam sprzęty oraz dodatki wykończeniowe. Projektanta cechuje otwartość, głowa pełna pomysłów, a także wyczucie smaku, gustu, estetyki. Musimy pamiętać, że usługi takiej osoby nie kończą się wyłącznie na przedstawieniu projektu/pomysłu na dane wnętrze. Posiada wiedzę odnośnie łączenia kolorów, prawidłowego doboru oświetlania, faktur poszczególnych materiałów oraz orientacji przestrzennej.

Projektant wnętrz Śląsk i nie tylko – gdzie szukać specjalistów?

Najlepszym rozwiązaniem jest odnalezienie projektanta wnętrz z polecenia. Dlatego w pierwszej kolejności należy zapytać rodziny, przyjaciół, znajomych. Osoby z Twojego najbliższego grona na pewno podzielą się szczerą opinią na temat zrealizowanej u nich tego typu usługi. Jeżeli więc otrzymasz projektanta z takiego polecenia, to prawdopodobieństwo zadowolenia z efektów jego pracy wzrasta powyżej 70%. Co jednak zrobić, gdy nikt nie podzieli się z nami sprawdzoną, kompetentną osobą? Pozostaje nam wówczas wszechwiedzący „wujek” Google, profile w social mediach jak facebook czy instagram, które wyrzucają w kilka sekund ogromne ilości wyników z ogłoszeniami projektantów wnętrz. Polecamy też stronę homebook.pl, która posiada wizytówki sprawdzonych projektantów wnętrz.

Jak zweryfikować projektanta wnętrz?

Wyszukiwanie takich informacji w sieci jest ciężkie – nieważne czy chodzi o znalezienie projektanta wnętrz w Katowicach, Warszawie czy innych miejscowościach. Warto poznać kilka wskazówek, na co zwrócić uwagę podczas researchu. Po pierwsze strona internetowa – sprawdź, czy przeważają tam rzeczywiste zdjęcia z realizacji? Czy może symulacje stworzone w programach komputerowych? Zdjęć jest mało czy dużo? Od kiedy firma działa na rynku? Po odpowiedzi na te pytania przyjrzyj się opinii innych użytkowników o danym projektancie oraz jego działalności dodatkowej – może prowadzi własny blog/recenzuje projekty wnętrz/ posiada wizytówkę na stronie homebbok.pl lub pracował dla jakichś sławnych osób? Koniecznie zweryfikuj profile na Instagramie, Facebooku, (zarówno prywatne, jak i firmowe) - szukaj prawdziwości i wiarygodności zarówno we wszystkich publikowanych treściach, jak i dodawanych komentarzach.

Sprawdź profile studia projektowania wnętrz SCALA design:

FB: https://www.facebook.com/scaladesignpl

Instagram: https://www.instagram.com/scaladesignpl/

Homebook: https://www.homebook.pl/profil/1176271/scala-design

Czy portfolio projektanta wnętrz jest ważne?

Odpowiedź brzmi – tak. To kolejny krok do weryfikacji jego doświadczenia, wiedzy i umiejętności. Portfolio ma za zadanie przyciągnąć klienta, dlatego teoretycznie powinny znajdować się tam najlepsze projekty/rozwiązania/propozycje projektanta wnętrz oraz realizacje. Możemy w ten sposób poznać styl danej osoby, wyłapać pewne powtarzalne elementy, ulubioną paletę barw, ulubiony styl itd. Jeżeli po zapoznaniu się z dokumentacją dalej jesteśmy zainteresowani współpracą to znakomicie. Jest to kolejny wskaźnik, że znaleźliśmy projektanta właśnie dla nas i naszego lokum. Jak powinno wyglądać takie portfolio? Całość jest przede wszystkim spójna i prosta w odbiorze – aranżacje powinny być różnorodne - mogą przedstawione być w postaci tak zwanych moodboardów, ale nie muszą.

Czy projektant jest drogi? Szukamy architektów wnętrz w Katowicach i okolicy

To zależy od bardzo wielu czynników. Znaczenie może mieć też to, czy projektujemy wnętrze trzypokojowego mieszkania czy dwupiętrowego domu. Niektórzy projektanci uzależniają ceny za m2 również od rodzaju nieruchomości. Należy podkreślić, że to właśnie m2 jest podstawową jednostką wyceny, a stawki kształtują się obecnie od 80 do 200 zł za m2, a w przypadku prestiżowych biur mogą sięgać nawet 450-500 zł za m2. Wpływ na cenę ma między innymi doświadczenie osoby wykonującej zlecenie, ilość osób zaangażowanych w przygotowania i wykończenia projektu oraz samo miejsce realizacji – inaczej zapłacimy za usługi architekta wnętrz w Katowicach, inaczej w centrum Warszawy czy wiejskich obrzeżach. Oczywiście każdy projektant, poznawszy potrzeby klienta będzie starał się dopasować budżet do deklarowanych możliwości finansowych zleceniodawcy, dlatego zapraszamy do kontaktu.

Jak ustalić zakres pracy projektanta wnętrz?

Aby ustalić zakres pracy projektanta, warto wiedzieć co może w zakres takich działań wchodzić. Wówczas możemy wybrać czy dane prace będą również dla nas realizowane czy też ich nie potrzebujemy.

W skład takich prac mogą wchodzić:

  • Konsultacja
  • Projekt (z uwzględnieniem takich elementów jak elektryka, hydraulika, oświetlenie w pomieszczeniu/pomieszczeniach)
  • Wizualizacje komputerowe 3D
  • Moodboardy z proponowaną kolorystyką, inspiracjami dla stylistyki wnętrza
  • Projekty elementów indywidualnych – mebli przygotowywanych na wymiar
  • Pomoc w zakupie produktów

Ilość proponowanych przez architektów pakietów i kombinacji jest ogromna i różna tak jak różny jest każdy z nas. Projektanci wnętrz we własnych ofertach zazwyczaj dają klientom wgląd w prezentację kilku wariantów, które są kompleksowo rozpisane i wycenione. Na tej podstawie klienci dopasowują usługi do swoich potrzeb.

Znajdź dobrego projektanta wnętrz w Katowicach

Szukasz projektanta wnętrz na śląsku? Zapoznaj się z ofertą studia projektowania wnętrz SCALA design. Dbamy o każdą przestrzeń, tworząc niepowtarzalne i unikatowe aranżacje. Działamy na rynku od 2012 roku. Nasz zespół profesjonalistów świadczy usługi budowlane oraz usługi z zakresu dekoracji i urządzania wnętrz. Tak jak nieograniczona jest nasza wyobraźnia, tak nieograniczone są nasze pomysły na kolejne realizacje. Sprawdź, co już stworzyliśmy i skontaktuj się z nami.